Som Juraj Toth a toto je môj príbeh

Som obyčajný chalan, manžel a otec, ktorý sa popri svojej práci v leteckom biznise (ktorú mám mimochodom veľmi rád) nadchol pre tému osobného rozvoja a chce zdieľať to, čo sa naučil.

Na tomto webe a hlavne v podcaste ZLEPŠUJ SA vám budem pravidelne prinášať inšpiráciu ako sa neustále zlepšovať a konkrétne tipy:

  • ako žiť zdravšie a zlepšovať svoju fyzickú kondíciu,
  • ako trénovať svoju myseľ a zlepšovať svoju mentálnu odolnosť,
  • ako sa sústrediť na progres a zlepšovať svoj život,
  • ako dokázať niečo, čo teraz považuješ za nemožné!

Počúvam podcasty, čítam knihy, sledujem inšpiratívnych ľudí a snažím sa čo najviac z toho aplikovať aj vo svojom živote.
Chcem zdieľať to, čo som sa naučil, čím som si prešiel, čo ma inšpiruje a motivuje. 

Mám 35 rokov, pochádzam z dedinky Kalša na východnom Slovensku a ako managing director anglickej spoločnosti AviaDev Europe organizujem networkingové konferencie pre letiská, aerolinky a turistické organizácie. Predtým som ako marketingový manažér pracoval 7 rokov pre Letisko Košice a som veľmi hrdý na to, že som bol pri tom ako sa Košice rozlietali. Dnes môj príbeh pokračuje aj mimo sveta lietadiel a letísk.  Ak môj podcast, moje moje články a moje videá pomôžu aspoň jednému človeku na jeho ceste k lepšiemu Ja, potom to celé má zmysel.


Základy

Akokoľvek "klišoidne" to znie, základné životné princípy a hodnoty získava človek (zvyčajne) v rodine. Svojim rodičom som vďačný za množstvo vecí. Nechodili sme na dovolenky, do mojich 18-tich sme nemali auto, ani sme s bratmi nedostávali drahé darčeky. Ale vždy sme mali všetko čo sme naozaj potrebovali. Slušnosť, férovosť, zodpovednosť, ochota pomôcť, to je to, k čomu nás viedli. Často nechýbala ani formulka od krále Miroslava: "Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj."

Rodina

Keď sa dostanete do štádia, že máte vlastnú rodinu, je to jednoducho "game changer". Keď si naplno uvedomíte, že ste zodpovední za oveľa viac ako len za seba a svoje konanie, a že sa na vás pár bytostí stoperecentne spolieha, že tu budete pre nich... je to dar. Záväzok. Láska. Pokora. Rodina. 

Futbal

Futbal, tá najdôležitejšia z nedôležitých vecí na svete, hra hier a globálny fenomén ma opantal už v detstve. Nikdy som to nedotiahol na vyššiu ako okresnú úroveň, napriek tomu som futbalu vďačný za veľa. Pracovitosť, spolupatričnosť, zodpovednosť za tím, množstvo nezabudnuteľných zážitkov... Roztrhané krížne väzy v kolenách ukončili moju aktívnu "kariéru". Chvíľu som bol aj "koučom" - s dorastencami sme sa dokonca stali vicemajstrami okresu Košice okolie :) Dnes vypomáham ako hlásateľ na zápasoch tretej ligy a drukujem najmä slovenskému národnému tímu.

Lietanie

Svet lietadiel, letísk a aeroliniek ma nielen živí, ale je aj mojou vášňou. Hovorí sa, že ak vám raz zavonia letecký benzín, už ten pocit zo seba nedokážete dostať. Zrejme to bude aj môj prípad. Ak aj vy si na rozdiel od väčšiny ľudstva užívate čas strávený na letiskách, viete rozoznať Airbus A320 od Boeingu 737 a hneď otvárate Flightradar keď vám nad hlavou preletí lietadlo, aby ste zistili, čo je to za stroj, odkiaľ a kam letí... vitajte v klube! Asi trpíme tou istou diagnózou :)

Život

Niekto raz povedal, že v živote nejde o to, koľkokrát sa nadýchnete. Dôležitejšie sú tie momenty, ktoré vám zoberú dych. A ľutovať by sme vraj mali radšej to, čo sme urobili ako to, čo sme neurobili. Na druhej strane, je určite dôležité mať mieru, vedieť správne odhadnúť svoje možnosti a pochopiť riziko, do ktorého ideme. Pretože lode síce sú najbezpečnejšie vtedy, keď kotvia v prístave, ale nie na to boli vyrobené.

"Nech každý z nás je dnes lepší ako bol včera a vlasť naša bude veľká a slávna."
Milan Rastislav Štefánik