158

Mo Gawdat je veľmi úspešným a bohatým človekom. Zároveň ale na svojej životnej ceste zistil, že ani úspech, ani peniaze, ani 16 áut v garáži mu šťastie neprinesú.

Čítajte viac
157

Návrat ku koreňom: stoicizmus, modlitba vyrovnanosti a Thomas Jefferson.

Čítajte viac
156

Ivet je tou osoba, ktorá stála a dodnes stojí za inšpiratívnym projektom Som Idealista. Okrem jej podnikania sme v rozhovore prebrali mnohé zaujímavé témy,

Čítajte viac
155

Tvoje telo je jediné miesto, v ktorom musíš žiť celý život. Preto je dôležité sa o neho dobre starať.

Čítajte viac
154

Jedna z Filipových mantier, ktorú stále opakuje je názve dnešnej epizódy. A spolu s ňou aj skutočný príbeh, ktorý mi opäť pripomenul silu praobyčajnej vytrvalosti.

Čítajte viac
153

Pamätaj na to, že tvoj dobrý skutok môže zájsť veľmi ďaleko. A nemusíš hneď zachraňovať dažďové pralesy, či vymyslieť liek na rakovinu.

Čítajte viac
152

Oveľa dôležitejšie ako dosiahnutie samotného cieľa (či už ho meriame v kilogramoch, kilometroch, peniazoch alebo zážitkoch) je proces, ktorý k cieľu vedie.

Čítajte viac
151

Viktória je vyštudovanou doktorkou prírodných vied a pred niekoľkými rokmi by jej ani v tom najhoršom sne nenapadlo, že ju raz bude živiť svet financií.

Čítajte viac
150

Daj šancu ľuďom, ak to tak cítiš. Môžu ťa sklamať? Môžu. Môže ti to nevýjsť? Môže! Ale čo ak to vyjde.

Čítajte viac
149

Košický foodblogger Dragan kedysi patril k tým, ktorí si zo svojej nadváhy robili srandu rečami o celoživotnej objemovke. Dnes sa pravidelne hýbe, dáva si pozor na stravu a zároveň si užíva život naplno.

Čítajte viac
148

Neostaň zaseknutý v minulosti, nech bola akokoľvek skvelá alebo akokoľvek hrozná. Bez ohľadu na to, čo máš za sebou, vždy sa môžeš posunúť ďalej.

Čítajte viac
147

Chceš jednoduchý návod k lepšiemu životu? Pohybový terapeut Peter Paták to zhrnul za teba.

Čítajte viac
146

Ako ráno vstávaš? Ak platí, že ráno robí deň, tak potom vstávanie robí ráno. Venuj tomu trošku pozornosti a vykroč do nového dňa s elánom!

Čítajte viac
145

Máš pred sebou cukrík. Ak ho hneď nezješ, ale chvíľku vydržíš, dostaneš ďalší cukrík. Zvládneš to?

Čítajte viac
144

Čím viac žiješ v komforte, o to ťažším sa život stáva. Čím viac ťažkých vecí robiš, tým sa život stáva ľahším.

Čítajte viac
143

Neprepadaj zúfalstvu, nenechaj sa vtiahnuť dole do tej skeptickej, ponurej nálady. Ale pozeraj sa na svet s úsmevom.

Čítajte viac
142

Aj keď sa pravidelne hýbeš, zdravo ješ a dobre spíš, chronický stres môže byť pre tebou veľkou bariérou k skutočne zdravému životu. Preto ti dnes prinášam 5 tipov, ktoré ti môžu pomôcť.

Čítajte viac
141

Zložené úročenie (po anglicky compounding) je úžasná vec, ktorá funguje nielen pri investovaní. Platí, že konzistentnosť je viac ako intenzita.

Čítajte viac
140

Existuje jedna jednoduchá pravda: každý deň máš k dispozícii obmedzené množstvo energie. Ak ju míňaš na zbytočné veci, neostane ti jej dosť na to, na čom naozaj záleží.

Čítajte viac
139

Nie, nebudeme sa dnes učiť o tom, ako poskytnúť prvú pomoc. Život sa totiž dá zachrániť, resp. predĺžiť aj inak: už tromi minútami intenzívnej aktivity denne.

Čítajte viac
138

Ako sa vraví, čo sa dá merať, to sa dá zlepšovať. A tak som sa v septembri prvýkrát postavil na prístroj zvaný InBody. A o 3 mesiace som to zopakoval.

Čítajte viac
137

Dnes ťa chcem povzbudiť. Aby si vytrvalo kráčal(a) po ceste k lepšej verzii svojho ja. Nielen teraz, v januári. Ale celý rok.

Čítajte viac
136

Aj v roku 2022 som sa svojich hostí pýtal na jednu vec pre poslucháčov, ktorá im pomôže sa zlepšovať a kráčať po ceste k lepšej verzii seba samého.

Čítajte viac
135

Príbeh putovania muža a tehotnej ženy s oslíkom nehostinnou púšťou. Príde ti to povedomé? Aj mne :)

Čítajte viac
134

V dnešnej epizóde, sme s Petrom Podlesným rozobrali množstvo tém od osobného rozvoja, cez stoicizmus, agresivitu, mužské 4x4, či program mentálnej odolnosti 75 hard.

Čítajte viac
133

Ak už vedome kráčaš po ceste k svojmu lepšiemu JA, super! Gratulujem a teším sa s tebou :)

Čítajte viac
132

Nie to, aké karty dostaneš, ale to ako s nimi hráš určuje tvoj život. Málokto je lepším stelesnením tejto myšlienky ako Tomáš Masaryk.

Čítajte viac
131

Dobrosrdečnosť. Milota. Láskavosť. Týmito slovami sa zvyčajne prekladá anglické slovíčko kindness.

Čítajte viac
130

Do podcastu som si pozval Denisu Džuganovú, aby ti pomohla vytvoriť si trošku jasnejší obraz o zdravej životospráve.

Čítajte viac
129

Z času na čas sa môže stať, že nás zláka vidina výhry v lotérii. Ako nedávno vo Funrádiu, kde stačilo poslať jednu sms pre šancu získať 120 000 eur.

Čítajte viac
128

Stáva sa, že niekedy investuješ množstvo úsilia do niečoho, čo ti prestáva dávať zmysel. Kráčaš po nejakej ceste a časom zisťuješ, že ťa nevedie tam, kam chceš ísť.

Čítajte viac
127

Dopraj si preto čas na oddych. Pamätaj, že je ok mať niekedy všetkého dosť.

Čítajte viac
126

Autorom výroku "Porovnávanie je zlodejom radosti" je americký prezident Theodore Roosvelt. Asi vieš ako to myslel.

Čítajte viac
125

Jamesovi sa podarilo dvakrát poraziť rakovinu a prežiť zrážku s nákladiakom vo vyše 100-kilometrovej rýchlosti. No a tento James má pre teba otázku.

Čítajte viac
124

Nikdy som nebol veľkým tenisovým fanúšikom, ale Rogera som vždy obdivoval ako športovca, elegána, gentlemana. O to viac som bol prekvapený, keď som čítal o Rogerových začiatkoch.

Čítajte viac
123

Mnoho ľudí má sny a plány o tom, čo chcú v živote dosiahnuť. Chcú si o danej téme čo najviac naštudovať, až sa z nich stanú veční študenti.

Čítajte viac
122

Načo je dobré si každý deň zahlcovať vnútro negativitou? Skús sa odstrihnúť a budovať svoj vnútorný pokoj. A svoju energiu dávaj do toho, čo máš vo svojich rukách.

Čítajte viac
121

V živote sa ti skôr či neskôr stanie niečo zlé. Sklamanie v láske, vyhodenie zo skúšky, zlý deň v práci, choroba, či nebodaj úraz, prípadne niečo ešte horšie.

Čítajte viac
120

Mnohokrát sme v tomto podcaste hovorili o správnych návykoch, ako si z nich vybudovať pravidelnú rutinu a ako si ju potom aj dlhodobo udržiavať. To všetko platí.

Čítajte viac
119

Chceli ste viackrát začať cvičiť, ale nikdy sa vám nepodarilo sa k tomu dokopať? Alebo ste už aj niekoľkokrát začali, ale vždy vás to prestalo baviť?

Čítajte viac
118

Dajme si pozor, aby sme si v záplave negatívna nezabudli všímať aj to dobré a pekné. Šikovných a férových ľudí. O dvoch takých je reč aj v dnešnej epizóde.

Čítajte viac
117

Odvaha môže mať rôzne podoby. Okrem tej veľkej hrdinskej odvahy, ktorú potrebujeme na skutočne veľké činy, existuje aj taká malá osobná odvaha.

Čítajte viac
116

Tak ako všetci ostatní, aj ty z času na čas potrebuješ, aby ti niekto pomohol. Nasmeroval ťa, poradil, či skrátka to chvíľu potiahol za teba.

Čítajte viac
115

Simona v tejto krátkej ukážke pripomína jednoduché základné princípy, vďaka ktorým môže byť aj tvoje varenie, či pečenie omnoho zdravšie.

Čítajte viac
114

Hneď po vysokej škole Tomáš s priateľkou Terezkou rozbehli Debničku od babičky. O ich podnikateľskej ceste i o mnohom inom mi Tomáš porozprával vo veľmi otvorenom rozhovore.

Čítajte viac
113

Ľudka v tejto krátkej ukážke pripomína ako môžu aj 3 eurá pomôcť v núdzi, ako nestrácať nádej a prečo je dôležité hovoriť o tom, keď niekomu pomôžeme.

Čítajte viac
112

Toto je krátky návrat k epizóde 37 z februára 2021 s odborníkom na digitálny marketing a osobný branding Oliverom Jakubíkom. Oliver tu hovorí o tom, ako vníma autentickosť.

Čítajte viac
111

Toto je krátky návrat k epizóde 22 so športovou psychologičkou Michalou Bednárikovou z jesene 2020. Miška tu hovorí o tom, ako pravidelný pohyb pozitívne vplýva na našu psychiku.

Čítajte viac
110

Častokrát to môže vyzerať, že dobrí ľudia už vymreli. Nie je to pravda. Sú tu medzi nami. Len ich je možno menej počuť, lebo nepotrebujú vykrikovať do sveta.

Čítajte viac
109

Pred časom ma doslova vystrašila informácia, že až 680 tisíc Slovákov je vedených v kardiologických ambulanciách ako pacienti. To je strašidelných 12% celej populácie Slovenska.

Čítajte viac