174

Ryan Holiday na jedno miesto naukladal 50 jednoduchých pravidiel, ktoré vychádzajú z myšlienok stoicizmu, a ktoré by mali slúžiť ako návod pre dobrý život.

Čítajte viac
173

Definuj si svoje pravidlá. Ži podľa nich.Takto by sa dal preložiť výrok jedného z popredných predstaviteľov stoicizmu, Epiktéta.

Čítajte viac
172

Športový redaktor Denníka N Michal Červený napísal spolu s kondičným trénerom Tomášom Mihalíkom inšpiratívnu knihu s názvom Pohyb je liek.

Čítajte viac
171

Poďme si spoločne pouvažovať o smrti. Aj keď to možno nie je úplne cool, ani to neznie veľmi príjemne, ale je to rozhodne potrebné. Pripomínať si, že tu nebudeme večne.

Čítajte viac
170

My ľudia sme veľmi zvláštni. Okolitý svet vie byť k nám častokrát nesmierne krutý a čo my? My ho dokážeme tromfnúť!

Čítajte viac
169

Svet sa v poslednom čase môže javiť ako veľmi temné miesto. Väčšina médií akoby hrala preteky o to, kto prinesie viac bolesti svojmu publiku (česť výnimkám).

Čítajte viac
168

Dnes o úcte k jedlu, o Ivanovi Denisovičovi, o tom ako jedia Kórejci a čo znamená slovo itadakimasu.

Čítajte viac
167

Dnešné zamyslenie je pripomienkou pre nás všetkých (vrátane mňa), že skutočne jediným miestom, na ktorom naozaj MUSÍME žiť je naše telo.

Čítajte viac
166

Táto epizóda nie je o výsledku slovenských parlamentných volieb. Hoci, asi by mohla byť...

Čítajte viac
165

Tvoja minulosť má svoje miesto, ale tvoja minulosť nie je ty. Bez ohľadu na to, čím si prešiel(a), čo si zažil(a), bez ohľadu na to, ako ťa niekto zranil, nemusí ťa to definovať.

Čítajte viac
164

Drvivej väčšine ľudí si úplne ukradnutý(á). Naozaj, takmer nikto nerieši ako práve vyzeráš, čo práve robíš, s kým sa rozprávaš.

Čítajte viac
163

Matúš je silným a vyhľadávaným motivátorom a veľmi pravdepodobne jediným trénerom na Slovensku, ktorý dobrovoľne pribral (a následne schudol) 25 kg.

Čítajte viac
162

Kniha je kombináciou skutočných príbehov, ktoré autor zažil v štyroch koncentračných táboroch počas II. svetovej vojny a teoretického výkladu logoterapie.

Čítajte viac
161

Ľudia skrátka neveria tomu, že ich život môže vyzerať lepšie. Že oni môžu byť lepší.

Čítajte viac
160

Inšpiráciu robiť zo sveta lepšie miesto, pomáhať iným, či budovať a zlepšovať seba môžeš nájsť na tých najmenej očakávaných miestach.

Čítajte viac
159

Keď sa pohár tvojej energie, pokoja a dobroty vyprázdni, tak nebudeš mať z čoho nalievať ostatným okolo teba.

Čítajte viac
158

Mo Gawdat je veľmi úspešným a bohatým človekom. Zároveň ale na svojej životnej ceste zistil, že ani úspech, ani peniaze, ani 16 áut v garáži mu šťastie neprinesú.

Čítajte viac
157

Návrat ku koreňom: stoicizmus, modlitba vyrovnanosti a Thomas Jefferson.

Čítajte viac
156

Ivet je tou osoba, ktorá stála a dodnes stojí za inšpiratívnym projektom Som Idealista. Okrem jej podnikania sme v rozhovore prebrali mnohé zaujímavé témy,

Čítajte viac
155

Tvoje telo je jediné miesto, v ktorom musíš žiť celý život. Preto je dôležité sa o neho dobre starať.

Čítajte viac
154

Jedna z Filipových mantier, ktorú stále opakuje je názve dnešnej epizódy. A spolu s ňou aj skutočný príbeh, ktorý mi opäť pripomenul silu praobyčajnej vytrvalosti.

Čítajte viac
153

Pamätaj na to, že tvoj dobrý skutok môže zájsť veľmi ďaleko. A nemusíš hneď zachraňovať dažďové pralesy, či vymyslieť liek na rakovinu.

Čítajte viac
152

Oveľa dôležitejšie ako dosiahnutie samotného cieľa (či už ho meriame v kilogramoch, kilometroch, peniazoch alebo zážitkoch) je proces, ktorý k cieľu vedie.

Čítajte viac
151

Viktória je vyštudovanou doktorkou prírodných vied a pred niekoľkými rokmi by jej ani v tom najhoršom sne nenapadlo, že ju raz bude živiť svet financií.

Čítajte viac
150

Daj šancu ľuďom, ak to tak cítiš. Môžu ťa sklamať? Môžu. Môže ti to nevýjsť? Môže! Ale čo ak to vyjde.

Čítajte viac
149

Košický foodblogger Dragan kedysi patril k tým, ktorí si zo svojej nadváhy robili srandu rečami o celoživotnej objemovke. Dnes sa pravidelne hýbe, dáva si pozor na stravu a zároveň si užíva život naplno.

Čítajte viac
148

Neostaň zaseknutý v minulosti, nech bola akokoľvek skvelá alebo akokoľvek hrozná. Bez ohľadu na to, čo máš za sebou, vždy sa môžeš posunúť ďalej.

Čítajte viac
147

Chceš jednoduchý návod k lepšiemu životu? Pohybový terapeut Peter Paták to zhrnul za teba.

Čítajte viac
146

Ako ráno vstávaš? Ak platí, že ráno robí deň, tak potom vstávanie robí ráno. Venuj tomu trošku pozornosti a vykroč do nového dňa s elánom!

Čítajte viac
145

Máš pred sebou cukrík. Ak ho hneď nezješ, ale chvíľku vydržíš, dostaneš ďalší cukrík. Zvládneš to?

Čítajte viac
144

Čím viac žiješ v komforte, o to ťažším sa život stáva. Čím viac ťažkých vecí robiš, tým sa život stáva ľahším.

Čítajte viac
143

Neprepadaj zúfalstvu, nenechaj sa vtiahnuť dole do tej skeptickej, ponurej nálady. Ale pozeraj sa na svet s úsmevom.

Čítajte viac
142

Aj keď sa pravidelne hýbeš, zdravo ješ a dobre spíš, chronický stres môže byť pre tebou veľkou bariérou k skutočne zdravému životu. Preto ti dnes prinášam 5 tipov, ktoré ti môžu pomôcť.

Čítajte viac
141

Zložené úročenie (po anglicky compounding) je úžasná vec, ktorá funguje nielen pri investovaní. Platí, že konzistentnosť je viac ako intenzita.

Čítajte viac
140

Existuje jedna jednoduchá pravda: každý deň máš k dispozícii obmedzené množstvo energie. Ak ju míňaš na zbytočné veci, neostane ti jej dosť na to, na čom naozaj záleží.

Čítajte viac
139

Nie, nebudeme sa dnes učiť o tom, ako poskytnúť prvú pomoc. Život sa totiž dá zachrániť, resp. predĺžiť aj inak: už tromi minútami intenzívnej aktivity denne.

Čítajte viac
138

Ako sa vraví, čo sa dá merať, to sa dá zlepšovať. A tak som sa v septembri prvýkrát postavil na prístroj zvaný InBody. A o 3 mesiace som to zopakoval.

Čítajte viac
137

Dnes ťa chcem povzbudiť. Aby si vytrvalo kráčal(a) po ceste k lepšej verzii svojho ja. Nielen teraz, v januári. Ale celý rok.

Čítajte viac
136

Aj v roku 2022 som sa svojich hostí pýtal na jednu vec pre poslucháčov, ktorá im pomôže sa zlepšovať a kráčať po ceste k lepšej verzii seba samého.

Čítajte viac
135

Príbeh putovania muža a tehotnej ženy s oslíkom nehostinnou púšťou. Príde ti to povedomé? Aj mne :)

Čítajte viac
134

V dnešnej epizóde, sme s Petrom Podlesným rozobrali množstvo tém od osobného rozvoja, cez stoicizmus, agresivitu, mužské 4x4, či program mentálnej odolnosti 75 hard.

Čítajte viac
133

Ak už vedome kráčaš po ceste k svojmu lepšiemu JA, super! Gratulujem a teším sa s tebou :)

Čítajte viac
132

Nie to, aké karty dostaneš, ale to ako s nimi hráš určuje tvoj život. Málokto je lepším stelesnením tejto myšlienky ako Tomáš Masaryk.

Čítajte viac
131

Dobrosrdečnosť. Milota. Láskavosť. Týmito slovami sa zvyčajne prekladá anglické slovíčko kindness.

Čítajte viac
130

Do podcastu som si pozval Denisu Džuganovú, aby ti pomohla vytvoriť si trošku jasnejší obraz o zdravej životospráve.

Čítajte viac
129

Z času na čas sa môže stať, že nás zláka vidina výhry v lotérii. Ako nedávno vo Funrádiu, kde stačilo poslať jednu sms pre šancu získať 120 000 eur.

Čítajte viac
128

Stáva sa, že niekedy investuješ množstvo úsilia do niečoho, čo ti prestáva dávať zmysel. Kráčaš po nejakej ceste a časom zisťuješ, že ťa nevedie tam, kam chceš ísť.

Čítajte viac
127

Dopraj si preto čas na oddych. Pamätaj, že je ok mať niekedy všetkého dosť.

Čítajte viac
126

Autorom výroku "Porovnávanie je zlodejom radosti" je americký prezident Theodore Roosvelt. Asi vieš ako to myslel.

Čítajte viac
125

Jamesovi sa podarilo dvakrát poraziť rakovinu a prežiť zrážku s nákladiakom vo vyše 100-kilometrovej rýchlosti. No a tento James má pre teba otázku.

Čítajte viac