203

Vplyvom viacerých udalostí mám teraz také obdobie, keď nejako intenzívnejšie prežívam vďačnost. V zásade to ani až tak neprekvapuje.

Čítajte viac
202

Nechcem dávať chronickým hejterom viac priestoru ako je nevyhnutné. Dnešnou kratučkou epizódou ťa skôr chcem inšpirovať k zamysleniu o hejterovi v každom z nás.

Čítajte viac
201

Nevieš ako to vypáli, čo si kto pomyslí, čo ti kto povie, či sa to niekomu bude páčiť a tak to odkladáš a odkladáš...

Čítajte viac
200

Som veľmi rád, že Filip prijal moje pozvanie aj do jubilejnej 200. epizódy a dokonca sa nám ju podarilo nahrať naživo, tvárou v tvár.

Čítajte viac
199

Veľmi príjemná debata s Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou aj o tom, ako zvláda žonglovanie medzi viacerými prioritami, čo pre ňu znamená mätový čaj a v čom je zázračný quinoový šalát.

Čítajte viac
198

Menej cvičenia môže priniesť lepšie výsledky. Menej batožiny znamená viac skutočného cestovania. Menej sociálnych sietí môže priniesť viac pokoja.

Čítajte viac
197

Kedy naposledy si sa schuti zasmial(a)? Tak, že sa ti nedalo prestať, tak, že ti až slzy tiekli a boleli ťa brušné svaly?

Čítajte viac
196

Predstav si, že si v lese. Uprostred noci a úplne sám/sama. Nevieš sa rozhodnúť čo máš robiť.

Čítajte viac
195

Žiaľ, ak sa pozrieme na slovenský verejný priestor, realita je úplne inde. A to, čo všetko si musia verejne známe ženy niekedy vytrpieť je až neuveriteľné.

Čítajte viac
194

Čo sa mi ale nepáči, je démonizovanie oddychu, ako keby tešiť sa na piatok, na víkend, či na dovolenku bolo niečo zlé. Lebo nie je.

Čítajte viac
193

"Kdekoľvek je prítomný človek, je tam príležitosť na láskavosť."Seneca.

Čítajte viac
192

Celkom vtipné je to, že som to takto vôbec neplánoval. Prišlo to akosi prirodzene, ako nepriamy výsledok môjho rozhodnutia o abstinencii od alkoholu a sladkostí.

Čítajte viac
191

Máš to vo svojej moci. Preto sa skús zamyslieť nad tým, aké dojmy vytváraš v ostatných ľuďoch. Aký je ich deň po tom, ako sa stretnú s tebou.

Čítajte viac
190

Ale prečo? Veď je to jednoduché ako facka. Zákony času musia predsa platiť rovnako pre všetkých. Či?

Čítajte viac
189

Dnes nielen o tom, ako jedna otázka zmenila dejiny filmu, ktorý celosvetovo zarobil viac ako 350 miliónov dolárov.

Čítajte viac
188

Už je to mesiac, čo som bez sladkého a alkoholu a chcem sa s vami podeliť o tri cool veci, ktoré som pochopil. Po prvé, cesta za lepším JA je plná zvratov.

Čítajte viac
187

Táto epizóda je pravdepodobne jedna z najdôležitejších, aké som kedy nahral. Zhováram sa s Viktorom Olivom o dôležitosti cvičenia pre seniorov a onkologických pacientov.

Čítajte viac
186

Výzva Marka Aurelia k možnosti nemať názor je svedectvom stoickej snahy o vnútornú slobodu a pokoj.

Čítajte viac
185

Musím ťa upozorniť, že konkrétny návod ako sa so strachom vysporiadať dnes nedostaneš. Ale neboj sa, úplne nasucho neodídeš.

Čítajte viac
184

Spánok je dôležitý. Záleží nielen na dĺžke, ale aj na kvalite spánku. Dýchať treba nosom, ústa sú na jedenie.

Čítajte viac
183

Proces napredovania je z veľkej časti založený na budovaní dobrých návykov a eliminácii tých návykov, ktoré nám neprospievajú. Dnes hovoríme práve o tej druhej skupine.

Čítajte viac
182

Čo má spoločné Harmon Rabb, Arnold Schwarzenegger a učenie taliančiny? No predsa to, že sú súčasťou dnešnej epizódy :)

Čítajte viac
181

Andrew veľmi zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje základné mechanizmy, ktoré fungujú v ľudskom tele a pridáva aj viacero praktických tipov.

Čítajte viac
180

Dnešná epizóda je obohatená aj o myšlienky stoikov, ktorých múdrosť objavujem stále viac a viac, najmä vďaka Ryanovi Holidayovi a jeho webu Daily Stoic.

Čítajte viac
179

Vďaka Lukášovi, jeho odbornému vkladu, vďaka prakticky využiteľným tipom, ale aj vďaka jeho otvorenosti je toto zrejme jedna z najdôležitejších epizód, aké som zatiaľ nahral.

Čítajte viac
178

V dnešnej epizóde nájdeš odpovede mojich hostí z roka 2023 na moju obligátnu otázku o jednej veci.

Čítajte viac
177

Inšpiráciou pre dnešnú epizódu mi bol text uverejnený v Denníku N s podtitulom "Lekcia pre mladé slovenské hokejové talenty".

Čítajte viac
176

V mladosti mal Vlado obrovské zdravotné problémy. Lekári mu zakázali športovať, lebo inak môže v štyridsiatke skončiť na vozíku. On sa však stal majstrom sveta.

Čítajte viac
175

V mnohom sú si podobní, v mnohom odlišní, no osudy oboch sú veľmi inšpiratívne.

Čítajte viac
174

Ryan Holiday na jedno miesto naukladal 50 jednoduchých pravidiel, ktoré vychádzajú z myšlienok stoicizmu, a ktoré by mali slúžiť ako návod pre dobrý život.

Čítajte viac
173

Definuj si svoje pravidlá. Ži podľa nich.Takto by sa dal preložiť výrok jedného z popredných predstaviteľov stoicizmu, Epiktéta.

Čítajte viac
172

Športový redaktor Denníka N Michal Červený napísal spolu s kondičným trénerom Tomášom Mihalíkom inšpiratívnu knihu s názvom Pohyb je liek.

Čítajte viac
171

Poďme si spoločne pouvažovať o smrti. Aj keď to možno nie je úplne cool, ani to neznie veľmi príjemne, ale je to rozhodne potrebné. Pripomínať si, že tu nebudeme večne.

Čítajte viac
170

My ľudia sme veľmi zvláštni. Okolitý svet vie byť k nám častokrát nesmierne krutý a čo my? My ho dokážeme tromfnúť!

Čítajte viac
169

Svet sa v poslednom čase môže javiť ako veľmi temné miesto. Väčšina médií akoby hrala preteky o to, kto prinesie viac bolesti svojmu publiku (česť výnimkám).

Čítajte viac
168

Dnes o úcte k jedlu, o Ivanovi Denisovičovi, o tom ako jedia Kórejci a čo znamená slovo itadakimasu.

Čítajte viac
167

Dnešné zamyslenie je pripomienkou pre nás všetkých (vrátane mňa), že skutočne jediným miestom, na ktorom naozaj MUSÍME žiť je naše telo.

Čítajte viac
166

Táto epizóda nie je o výsledku slovenských parlamentných volieb. Hoci, asi by mohla byť...

Čítajte viac
165

Tvoja minulosť má svoje miesto, ale tvoja minulosť nie je ty. Bez ohľadu na to, čím si prešiel(a), čo si zažil(a), bez ohľadu na to, ako ťa niekto zranil, nemusí ťa to definovať.

Čítajte viac
164

Drvivej väčšine ľudí si úplne ukradnutý(á). Naozaj, takmer nikto nerieši ako práve vyzeráš, čo práve robíš, s kým sa rozprávaš.

Čítajte viac
163

Matúš je silným a vyhľadávaným motivátorom a veľmi pravdepodobne jediným trénerom na Slovensku, ktorý dobrovoľne pribral (a následne schudol) 25 kg.

Čítajte viac
162

Kniha je kombináciou skutočných príbehov, ktoré autor zažil v štyroch koncentračných táboroch počas II. svetovej vojny a teoretického výkladu logoterapie.

Čítajte viac
161

Ľudia skrátka neveria tomu, že ich život môže vyzerať lepšie. Že oni môžu byť lepší.

Čítajte viac
160

Inšpiráciu robiť zo sveta lepšie miesto, pomáhať iným, či budovať a zlepšovať seba môžeš nájsť na tých najmenej očakávaných miestach.

Čítajte viac
159

Keď sa pohár tvojej energie, pokoja a dobroty vyprázdni, tak nebudeš mať z čoho nalievať ostatným okolo teba.

Čítajte viac
158

Mo Gawdat je veľmi úspešným a bohatým človekom. Zároveň ale na svojej životnej ceste zistil, že ani úspech, ani peniaze, ani 16 áut v garáži mu šťastie neprinesú.

Čítajte viac
157

Návrat ku koreňom: stoicizmus, modlitba vyrovnanosti a Thomas Jefferson.

Čítajte viac
156

Ivet je tou osoba, ktorá stála a dodnes stojí za inšpiratívnym projektom Som Idealista. Okrem jej podnikania sme v rozhovore prebrali mnohé zaujímavé témy,

Čítajte viac
155

Tvoje telo je jediné miesto, v ktorom musíš žiť celý život. Preto je dôležité sa o neho dobre starať.

Čítajte viac
154

Jedna z Filipových mantier, ktorú stále opakuje je názve dnešnej epizódy. A spolu s ňou aj skutočný príbeh, ktorý mi opäť pripomenul silu praobyčajnej vytrvalosti.

Čítajte viac