174

Definuj si svoje pravidlá. Ži podľa nich.

Takto by sa dal preložiť výrok jedného z popredných predstaviteľov stoicizmu, Epiktéta. Stoicizmus, tento inšpiratívny filozofický prúd v poslednom čase zažíva akúsi renesanciu a objavuje ho stále viac ľudí. Nepochybne má na tom zásluhu aj americký autor Ryan Holiday, ktorý o stoicizme a jeho myšlienkach napísal viacero kníh, ktoré sa stali svetovými bestsellermi (napr. Ego je nepriateľ, či Prekážka je cesta - vyšli aj v slovenčine), nahráva o ňom podcast, či píše blogy.

A jeden z jeho blogov (tento) sa stal inšpiráciou aj pre môj podcast. Ryan v tom blogu totiž na jedno miesto naukladal 50 jednoduchých pravidiel, ktoré vychádzajú z myšlienok stoicizmu, a ktoré by mali slúžiť ako návod pre dobrý život.

Dnes ti prinášam druhú polovicu. Daj mi vedieť, ktoré z pravidiel ťa najviac zaujali.


Link na Spotify.
Link na Apple Podcasts.
Link na Google Podcasts.

Celú epizódu vo formáte mp3 si môžeš stiahnuť tu.

Sledovať ma môžeš na Facebooku, Instagrame, Linkedine alebo si pozri môj youtube kanál

Priniesol ti tento podcast niečo hodnotné? Namotivoval ťa k niečomu, čo si dlho odkladal/a alebo ťa prinútil zamyslieť sa nad tým kým si a kým môžeš byť?

Ak áno, prosím pozdieľaj to s niekým vo svojom okolí. Možno aj on/ona práve teraz potrebuje nakopnúť, inšpirovať, povzbudiť. Spolu tak môžeme doslova meniť svet. Možno nie celú planétu, ale celý svet jednému človeku. Za tých pár sekúnd to stojí, no nie?