195

Asi vnímaš, ako pri rôznych sviatkoch niektorí ľudia hovoria, že oni ich nepotrebujú oslavovať, pretože to oslavujú po celý rok. Napríklad sviatok svätého Valentína. Alebo si zoberme taký MDŽ: ženám vraj treba prejavovať úctu počas celého roka.To je síce pekné, ale žiaľ, ak sa pozrieme na slovenský verejný priestor, realita je úplne inde. A to, čo všetko si musia verejne známe ženy niekedy vytrpieť je až neuveriteľné.

Možno aj preto som sa dnes trošku dotkol témy feminizmu. Veľmi v skratke ti predstavím dve silné ženy, ktorý s odstupom 100 rokov dokázali obdivuhodné veci: Millicent Fawcett a Caroline Criado Perez. A možno ich príbehy inšpirujú k nejakej aktivite aj teba.

Držím ti palce na tvojej ceste k lepšiemu JA!

Link na Spotify.
Link na Apple Podcasts.
Link na Google Podcasts.

Celú epizódu vo formáte mp3 si môžeš stiahnuť tu.

Sledovať ma môžeš na Facebooku, Instagrame, Linkedine alebo si pozri môj youtube kanál

Priniesol ti tento podcast niečo hodnotné? Namotivoval ťa k niečomu, čo si dlho odkladal/a alebo ťa prinútil zamyslieť sa nad tým kým si a kým môžeš byť?

Ak áno, prosím pozdieľaj to s niekým vo svojom okolí. Možno aj on/ona práve teraz potrebuje nakopnúť, inšpirovať, povzbudiť. Spolu tak môžeme doslova meniť svet. Možno nie celú planétu, ale celý svet jednému človeku. Za tých pár sekúnd to stojí, no nie?
www.zlepsujsa.sk